FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Звіт директора комунальнального закладу «Локницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Локницької сільської ради про свою діяльність у 2020 – 2021 навчальному році

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2020 – 2021навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Головне завдання школи - надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

На кінець навчального року у школі навчалось 147 учнів. З них 53 учні початкової школи, 65 учнів 5-9-х класів та 29 учнів старшої школи.

Усі новації і реформи починаються з початкової школи. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. З 1 вересня 2020 року 12 учнів 1-го класу, 12 учнів 2-го класу нашої школи розпочали навчання за новою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна та 14 учнів 3-го класу за новою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко. Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей.

У класних приміщеннях, де навчались учні 1-4-х класів, здійснено капітальний ремонт. Кімнати оснащено меблями, в тому числі одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуком для вчителя, кольоровим принтером та проектором, ламінаторами. Придбано велику кількість дидактичного матеріалу. Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Кожен першокласник та другокласник у класі має власну скриньку, де зберігає необхідне для навчання та розвитку приладдя.

100% педагогів прослухали 60-годинний курс для вчителів початкової школи та отримали сертифікати на платформі EdEra. 100% вчителів початкових класів та 100% вчителів англійської мови пройшли навчання на базі РОІППО.

У класах, які працюють за даними програмами відзначається надзвичайна активність учнів, готовність та бажання бути учасниками процесу навчання, який захоплює навіть дорослих. Міцні міжпредметні зв'язки сприяють засвоєнню знань, вмінь та навичок на високому рівні. В таких класах панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному світовому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна і розвивальна цілі навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи. Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій, у дітей розвиваються пізнавальні процеси – сприйняття, пам'ять , мислення, уява й увага. Хочеться зазначити, що матеріал викладений в доступній і зрозумілій формі, завдання заставляють думати, проявляти свою уважність та активність на уроках, розвивають творчі здібності.

Інклюзивне навчання

У школі функціонує 3 інклюзивних класи, в яких навчається 5 дітей з особливими освітніми потребами. Головним принципом інклюзивної освіти є створення школи для всіх дітей. Саме у такій школі індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як корисний ресурс, особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надається належний супровід та підтримка учням у їх соціальній адаптації, розкритті своїх інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів. Завданням нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища - сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Протягом навчального року робота в інклюзивних класах проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини. Для учнів інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено і затверджено навчальний план класів з інклюзивним навчанням, де було передбачено години корекційно-розвиткових занять з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Питання адаптації дітей з особливими освітніми потребами, визначення й погодження необхідних спеціальних та додаткових видів послуг, визначення й погодження аспектів навчання, застосування спеціально підібраних методик, оцінювання навчальних досягнень учнів розглядалося на засіданнях педагогічної ради; надавалися особисті рекомендації батькам. Протягом року здобувачі освіти з ООП приймали активну участь у класних та загальношкільних заходах.

Під час карантину навчання здійснювалося у дистанційній формі. Учні отримували завдання, рекомендації чи відеоуроки, проводилась індивідуальна робота з дітьми з ООП. Завдання були адаптовані відносно можливостей учнів.

Одним із головних показників педагогічної майстерності та результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з обдарованими учнями та їх перемоги на у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах «На Урок» , «Всеосвіта».

Дистанційне навчання

Особливість 2020-2021 навчального року – тривалий карантин і дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх. В першу чергу для вчителів, а також для батьків та дітей. Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (вчителів, батьків, учнів). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників. Як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше – налагодити співпрацю між учнем, вчителем і батьками. Щоб вони почули одне одного, щоб не було опору батьків. Що важливіше для життя: оцінки, знання самі по собі чи сформовані компетенції? Карантин лише виявив проблеми, а нам усім разом треба прагнути навчитися їх вирішувати.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен вчитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вайбер-групах, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять та поточного режиму роботи школи. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників. Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

На початок карантину всі педагогічні працівники склали індивідуальні плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами онлайн спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Завдання для учнів висвітлювалися на особистих блогах вчителів у розділі «Дистанційна освіта» для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Щотижня педагоги звітували за складеним алгоритмом про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість учнів, які оцінені, засоби дистанційного навчання. Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання.

Для підготовки учнів 11 класів до ЗНО-2020 практикувались індивідуальні консультації та були створені окремі вайбер-групи, де вчителі викладали матеріали для випускників.

Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. У більшості класів дистанційним навчанням за весь період карантину було охоплено 100% учнів. Кожен вчитель-предметник визначився з темами, які будуть допрацьовані у вересні 2021/2022 навчального року. У календарному плануванні рекомендовано вчителям збільшити кількість годин на повторення навчального матеріалу за 2020/2021 навчальний рік.

Атестація педагогічних працівників

Атестація у 2020/2021 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації. У 2020-2021 навчальному році атестувалось 7 педагогів. Кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» підтверджено 2 вчителям і присвоєно - 2 , кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» присвоєно 1 вчителю та підтверджено 1 вчителю, кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» присвоєно 1 педагогу.

Методична робота

Методична робота у 2020/2021 навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

У 2020/2021 навчального року педагогічний колектив школи продовжив роботу над науково-методичною проблемою «Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень «Нової української школи».

Головними завданнями методичної роботи є:

-ознайомлення з нормативно-правовими документами, які визначають державну політику в галузі освіти;

-апробація навчальних підручників, посібників та програм для учнів 3-го класу;

-використання на практиці сучасних інформаційних та комунікативних технологій у системі науково-методичної роботи умовах упровадження концепції Нової української школи;

- вплив методичної роботи на результативність навчально-виховного процесу за підсумками олімпіад, конкурсів;

-залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи вчителів та учнів;

-створення умов для зародження, оцінювання та використання педагогічного досвіду.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2020/2021 навчальний рік.

Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність шкільних методоб'єднань було сплановано на основі плану роботи школи на рік. Проведено заплановані засідання методичних об’єднань з усіх напрямів, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ, онлайн-конференцій, рекомендації щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2020/2021 н.р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення моніторингів, так і науково-методичні питання.

З метою ознайомлення з нормативними документами, Державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо протягом навчального року проведено 9 методично-оперативних нарад та 6 інструктивно-методичних. Кожен керівник методичного об’єднання, ретельно проаналізувавши діяльність об’єднання, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на 2020/2021 н.р., зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фахових виданнях, узагальнення досвіду в професійний портфоліо вчителя-предметника тощо.

У 2020/2021 н.р. велика увага приділялася впровадження педагогами різних ІКТ технологій в освітній процес школи. Відбувалися постійні обміни досвідом через майстер-класи.

22.03.2021 року проведено майстер-класи «Canva for Education – розширюємо рамки освітнього процесу» (з досвіду роботи Гулюк Ю.В.) та «Створення та застосування інтерактивних робочих аркушів на платформі Liveworksheen» (з досвіду роботи Окач С.А.).

23.03.2021 року проведено майстер-клас «Онлайн-дошка в освітньому процесі» (з досвіду роботи Васерук З.В.)

04.01.2021 проведено психолого- педагогічний консиліум «Адаптація учнів 1-го та 5-го класу».

Фестиваль педагогічних інновацій «На крилах успіху», у зв’язку з карантином, перенесено на грудень 2021 року.

Кожне методичне об′єднання у січні провело засідання на тему «Організація дистанційного навчання в умовах карантину», де вчителі ознайомилися з освітніми платформами «На Урок», «Всеосвіта» та ін.

05.03. 2021 р. проведено тренінг- антибулінг «Безпечне освітнє середовище» та розроблено алгоритм дій при виявленні булінгу у школі.

Протягом 2020/2021 н.р. вчителі нашої школи вели власні блоги, куди викладали всі свої напрацьовані матеріали.

В цілому роботу шкільних методичних об’єднань у 2020/2021 навчального року можна оцінити задовільно.

У 2020/2021 н.р. було проведено 7 засідань педагогічної ради, загалом розглянуто та прийнято рішення з 29 питань. На кожному засіданні педради висвітлювалися питання щодо виконання рішень попередніх педрад.

В цілому план заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2020/2021 навчального року виконаний.

Проте необхідно:

- працювати над удосконаленням уроків, як основної форми роботи;

- усунути недоліки в інформаційному забезпеченні учителів, зобов’язувати всіх вчителів використовувати ІКТ в навчально-виховному процесі;

- систематично удосконалювати форми методичної роботи з педагогічними кадрами;

- посилити роботу з виявлення обдарованих дітей, якісно здійснювати підготовку учнів до олімпіад;

- працювати над підвищенням якості початкової та базової загальної освіти учнів, формуванням у них уміння самостійно здобувати знання, творчо застосовувати їх на практиці;

- брати участь у фахових конкурсах, презентувати педагогічну майстерність на рівні району, області;

працювати над створенням електронних портфоліо, методичних кейсів

Виховна робота

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти протягом 2020 – 2021 н. р. орієнтувався на нормативно-правову базу з питань виховної роботи.

В зв’язку з пандемією, що спричинена поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та впровадженням карантинних обмежувальних заходів, освітній процес закладу був організований відповідно до постанови № 50 Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020р.та постанови №4 від 23.04.2021р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Усі заходи протягом року проведені з дотриманням усіх правил соціального дистанціювання.

На виконання Державної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» у закладі сплановано систему заходів різного спрямування із забезпеченням виконання завдань, які є метою сучасного освітнього процесу: формування громадянина, патріота, інтелектуальнорозвиненої, духовно і морально зрілої особисті, готової протистояти асоціальним впливам, справлятися з особистими проблемами, творити себе та оточуючий світ.

Для реалізації згаданої вище Державної Програми був розроблений план виховної роботи закладу освіти та плани виховної роботи класних керівників відповідно до таких ціннісних орієнтирів:

· Ціннісне ставлення до себе.

· Ціннісне ставлення до сім′ї, родини, людей.

· Ціннісне ставлення до праці.

· Ціннісне ставлення до природи.

· Ціннісне ставлення до мистецтва.

· Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Стрижнем виховного процесу в 2020 – 2021 н. р. є національно – патріотичне та громадянське спрямування.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі працює 11 класних керівників, практичний психолог, педагоги-організатори та заступники директора з навчально-виховної роботи.

Колектив закладу керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї країни.

Важливим є те, що більшість подій та заходів, що проходять в закладі, висвітлюються на сторінках сайту школи та в групі закладу освіти у Фейсбук. Це дає можливість систематично інформувати батьків та громадськість про проведену роботу в школі. Адже через карантинні обмеження дана група осіб не може бути фізично присутня під час їх проведення.

Протягом навчального року було створено та розміщено на вказаних сайтах фото-звіти виховних заходів та відеоролики, зокрема до Дня працівника освіти, святкування Нового року, онлайн-концерти до Дня 8 Березня та Дня Матері, онлайн-флешмоби до Дня Соборності, Дня рідної мови, до річниці народження Т. Шевченка, Великодня, до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня вишиванки та інші!!!

Щотижня класними керівниками проводяться години спілкування та інформування. Також наш заклад освіти постійно долучається до відзначення усіх пам’ятних та знаменних дат та до всіх заходів, що проходять в нашій територіальній громаді.

Класними керівниками систематично проводяться бесіди з БЖД «Використання піротехнічних засобів», «Правила безпечної поведінки на канікулах», «Маму й тата я люблю і здоров’я бережу» та інші.

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху восени в закладі проведено єдиний національний урок "Безпечна країна". Метою даного заходу є попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. 21 травня заклад знову долучився до проведення Всеукраїнського уроку з безпеки дорожнього руху, акцентуючи увагу на практичному відпрацюванні правил дорожнього руху.

За міжнародними спостереженнями щодо впливу пандемії коронавірусу, діти в період карантину стали проводити на 80 % більше свого часу онлайн. Разом із цим почастішали звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. З метою реагування на подібні випадки для учнів 1-11 класів були проведені тематичні уроки, бесіди, квести щодо створення власного безпечного онлайн-простору.

1 червня ми відзначили Міжнародний день захисту дітей. Саме в цей день для наших дітей було організовано день відпочинку, який супроводжувався іграми, конкурсами, розвагами та смаколиками.

Враховуючи карантинні обмеження, у новому форматі пройшло цьогоріч і святкування Останнього Дзвоника. Захоплюючим для дітей став квест «Відшукай дзвіночок».

Аналіз діяльності практичного психолога

Психологічна служба школи працювала згідно навчально- виховного плану по впровадженню інноваційних технологій в навчально-виховний процес.

Основною метою діяльності психологічної служби системи освіти є соціально-психологічне забезпечення процесу реформування освіти, здійснення психологічної експертизи, соціально-психологічної корекції та соціальної реабілітації учнівської молоді; психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу.
Виходячи з цього, була поставлена така мета:
- оптимізація, адаптація, навчання, виховання та розвиток кожної дитини, враховуючи її індивідуальні особливості;
- оптимізація взаємодії між різними суб’єктами навчально-виховного процесу.
Для реалізації мети виконувались слідуючі завдання:
-здійснювався психологічний супровід дітей школи;

- проводилась робота з оптимізації навчально-виховного процесу.

Робота проводилась на основі розробленого плану за такими напрямками: діагностика, профілактика, корекція, навчальна діяльність, консультування та інше.
Діагностична роботавключала в себе психологічне обстеження дітей, умов навчання та розвитку. Проводилась діагностика готовності до навчання учнів підготовчих класів та першокласників. Зміст психологічної готовності визначався системою вимог, які висуває до дітей школа. Пов'язані вони зі зміною соціальної позиції дитини, з тим новим місцем, яке вона стала займати в суспільстві з вступом до школи, а також з специфікою навчальної діяльності. Учень повинен бути готовим до школи фізіологічно та психологічно.

Проводився моніторинг адаптації учнів перших та п'ятих класів до навчання в початковій та середній школі. Досліджувався рівень соціально-психологічної адаптації дитини до навчання (учні мають незначні прояви дезадаптації). При вивченні рівня шкільної мотивації було помічено, що учні 5-х класів позитивні у відношенні до школи. Але школа більше приваблює позакласними заходами. Самооцінка учнів по всіх показниках була в межах норми. У звꞌязку із віковими собливостями дітей, спостерігався дещо підвищений рівень тривожності.

Після ряду досліджень було проведено психолого- педагогічний консиліум з педагогами на тему «Адаптація першокласників та п'ятикласників до нових умов навчання» . Разом вчителі проговорили заходи для покращення мотивації до навчання.
Проводилась також діагностика інтересів і схильностей учнів в умовах професійної діяльності. Вивчались життєві інтереси учнів та надавалась психологічна підтримка у виборі майбутьної професіі у вигляді тренінгів, бесід та консультацій . Учні об'єктивно і реально ставляться до вибору професії. Майже всі результати досліджень відповідають їхнім індивідуальним можливостям.
Проводилось опитування відношення старшокласників до актуальних проблем сучасності. Анкета «Чи присутній у школі булінг» підтвердила, що учні нашої школи не відчувають на собі жодного з видів насилля і досить комфортно себе почувають як в школі так і дома.

Консультаційна робота включала в себе консультації педагогічних працівників, учнів та батьків.У звꞌязку із карантином, на цей вид роботи було затрачено більше годин, ніж планувалося. Це сприяло більш тісному дистанційному контакту із батьками та дітьми .
Проводились онлайн - консультації батьків з проблемних питань, настановчі поради, щодо раціонального користування мережею інтернет. Дуже часто проводилось дистанційне спілкування на теми: «Психологічна підтримка батькам і учням під час карантину»
Проводилось особистісне консультування в учнів старших класів з таких питань, які глибоко зачіпають людину як особистість, викликають в неї сильні переживання. Більше звернень було серед старшокласників, а також серед молодших підлітків.

Корекція. У нашій школі є діти, які мають певні відхилення і труднощі в межах психологічної норми. З учнями молодших класів проводилась індивідуальна корекція пізнавальних процесів (пам'яті, уваги, мислення).
Проводилась робота щодо попередження винекнення конфліктних ситуацій та шляхів їх подолання ( шкільний булінг).

Проведено ряд тренінгів, годин спілкування та інформаційних годин:

· «Моральні цінності життя»

· «Влаштовуємось на роботу»

· «В гармонії з собою»

· «Що посієш, те й пожнеш»

· «Мій Всесвіт»

· «Що потрібно знати про свій характер»

· «Твори добро, бо ти людина»

· «Стань дитині вірним другом»

· «Підтримаймо дітей з ООП »

· «Поважай себе-поважай інших»

· «Я серед людей»

· «Що таке толерантність»

· Творча робота «Дерево толерантності»

· «Як не потрапити в тенета суєциду»

· «Злочин можна попередити»

· «Захистимо себе від насилля»

· «Попередження торгівлею людьми»

· «Визнач свою позицію»

· «Всі ми різні, всі ми рівні»

· «Не такий як всі»

· «Безпека в інтернеті. Смертельні квести»

· «Обираємо своє майбутнє»

· «Моральні цінності життя»

· «Влаштовуємось на роботу»

Психологічною службою був проведений тиждень на тему «16 днів проти насилля». Багато часу було присвячено темі «Профілактика насилля». Проведено ряд теоретичних занять з даної теми, відеолекторій «Станція призначення – життя», попередження торгівлі людьми, а також вихованню толерантності до людей.

Надавалась психологічна підтримка випускникам школи, онлайн-тренування для подолання тривожності перед зовнішнім незалежним оцінюванням.

Профілактика.

У початкових класах проведена робота, направлена на «Розвиток емоційно-вольової та пізнавальної сфери молодших школярів» , психологічні тренінги для профілактики подолання негативної поведінки.
В класах було проведено круглий стіл «Особливості пізнавальної сфери дітей», «Розвиток емоційного світу дітей», а також тренінги: «Доброзичливий клас», «Змінюй в собі негативнее ставлення до інших», «Формування навичок ефективної взаємодії в колективі».
У всіх класах школи була проведена психологічна просвіта з батьками, тематика якої розроблена окремо. Виявлено необхідність продовжувати роз'яснювальну роботу серед батьків, які мало виходять на контакт в період карантину, і практично не знайомі зі створеними умовами дистанційного навчання і вихованняу чнів.
З учнями старших класів проводились заняття з формування знань, умінь і навичок із збереження власного здоров'я.

Завдяки цим заняттям підвищилась соціальна компетентність учнів з питань здорового способу життя.
Для підвищення власної кваліфікації та удосконалення професійних навичок психолог брала активну часть у самоосвіті. Прослухала і успішно завершила 36 годинний курс «Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти». Прослухано ряд онлайн-вебінарів та семінарів («Підтримка дітей з особливими освітніми потребами», «Корекційні методики робот із дітьми з особливими освітніми потребами», «Проектні методи навчання», «Формування ключових компетентностей і навичок учнів», «Діагностика психологічної готовності учнів 4 класу до переходу в середню школу. Онлайн-формат») А також приймала участь у роботі районних та шкільних конференціях, семінарах , тренінгах .

Протягом року брала активну участь у процесі комунікативної діяльності, завдяки якому відбувався обмін знаннями і вміннями, що в свою чергу, сприяло формуванню достовірних знань, умінь, навичок і ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя, запобігання тютюнопалінню, алкоголізму, наркоманиії, ВІЛ/СНІДу, та іншим негативним явищам.
Протягом року психолог приймала участь у роботі науково-методичної ради школи. Брала участь у засіданні педагогічної ради школи у формі педагогічного практикуму на тему «Нова українська школа: успішне майбутнє починається з гарного старту».

Також було удосконалено «Програму моніторингу вивчення рівня адаптації учнів 5-х класів до навчання в середній школі». У школі була проведена діагностика готовності педагогів до впровадження нових педагогічних технологій , а також вивчався психологічний клімат у педагогічному колективі. Усі результати досліджень оброблено і проведено семінари з педагогами на теми: «Формування позитивного психологічного клімату у педагогічному колективі» та «Як досягти успіху у роботі з сучасними дітьми».

Аналізуючи власну роботу,було виявлено ряд недоліків, виправлення яких я запланувала у план роботи на наступний навчальний рік.
Методична діяльність
Психологічною службою буде розроблений план роботи на новий навчальний 2021-2022 навчальний рік, з урахуванням всіх раніше відмічених недоліків.

Забезпечення умов роботи практичного психолога
Стан забезпечення приміщенням – забезпечений.
Як поліпшено умови в поточному році:
- виписуються періодичні видання: журнали «Практична психологія та соціальна робота» та інша пізнавальна література.

Перспективи розвитку на 2021 – 2022 рік, основні завдання:

●подальше вивчення правової бази та її застосування при здійсненні соціально-правового патронажу;

●надання психологічної допомоги кожному учневі незалежно від його можливостей та здібностей;

●поглиблення діагностичного напрямку роботи;

●впровадження соціально-педагогічної та психологічної просвіти батьків;

●робота над підвищенням психологічної компетентності вчителів;

●формування у підлітків відповідальної поведінки, самоорганізації та самоконтролю;

●сприяння повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі;

●робота під час дистанційного навчання;

● вивчення рівня готовності дитини до шкільного навчання;

● адаптація до нових умов навчання (1-й, 5-й, 10-й класи);

● підготовка до профільного навчання та професійного самовизначення;

● психолого-педагогічна підтримка обдарованих дітей;

● психологічне забезпечення інклюзивної освіти;

● профілактика та подолання явищ булінгу, жорстокості, насильства, злочинності, правопорушень, вживання алкогольних і наркотичних речовин;

● психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів;

●психолого-педагогічна підготовка учнів до ДПА та ЗНО;

●психологічне забезпечення формування життєвих компетентностей випускників загальноосвітніх навчальних закладів;

●формування психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу;

●допомога адміністрації та педагогічному колективу у створенні оптимальних умов для розвитку особистості вихованців, враховуючи їхні індивідуальні інтереси, здібності, нахили, обдарування.

Аналіз роботи соціального педагога

Протягом року соціальний педагог досліджував проблему « Сучасні підходи до проблеми превентивного виховання у закладах освіти ».

Протягом 2020-2021 навчального року соціальним педагогом були розроблені заходи щодо створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надання їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний) у її життєвому просторі.

На початку навчального року соціальний педагог разом класними керівниками склала соціальні паспорти класів та школи. Під час проведення індивідуальних бесід з класними керівниками , були визначені діти, які безпосередньо потребують особливої уваги з боку соціального педагога. З учнями систематично проводились групові та індивідуальні бесіди для здійснення корекційного впливу на їх поведінки на уроках, перервах та в позаурочний час. Відновлювалась база даних різних категорій учнів.

З метою покращення психологічного клімату в учнівському середовищі та взаємодії з батьками та педагогами закладу протягом навчального року були проведені різні форми роботи ( консультаційна, розвивальна, профілактична, діагностична, просвіта, очна форма і дистанційна) :

- « Психологічна профілактика і гігієна особистості у протидії пандемії COVID-19» ;

- «Як пережити карантин і залишитися спокійним ?»

- « Як виконувати домашнє завдання без істерик: 7 порад для батьків » ;

« Поради школярам: 9 підказок, як почати вчитися краще »

« Відеомульт про справжню дружбу »

« Казка про Собачку на ім’я Тобік. Про дитячі ревнощі, негативні почуття, образи »

« Як говорити з дітьми про корона вірус? »

« Проекція, або чому ми бачимо саме те, що бачимо? »

« 10 основних помилок батьків і як вони позначаються на дітях »

« Золоті поради для батьків »

« Організація себе та сім’ї в умовах карантину »

« Казка про жабу, яка замінить Вам консультацію психолога »

«Як запобігти пандемії вигорання вчителів на карантині?»

« Розвиваємо емоційний інтелект: розумові та фізичні вправи »

« Як розпланувати час і чим зайняти дитину під час карантину. Корисні підказки ».

« Пережити карантин : 5 порад для вчителів»

« Те, що зробить Вам сильнішим: 12 фактів про силу волі»

«Корекційні вправи для дітей з ООП »

« Чого варто остерігатися підліткам у мережі »

« Смертельні квести. Безмечні мережі »

« Корисні підказки. Увага!В інтернеті небезпечно»

« Толерантність. Відеомульт.»

« Відеоролик для батьків « Почуй свою дитину»

« Протидія торгівлі людьми »

« Не стань товаром на шляху до мрії »

« Лайфхаки « Уникаємо конфліктів»

«Комп’ютерні ігри. Як не нашкодити собі»

Під час проведення бесід учням були продемонстровані відеоматеріали про шкідливість куріння, вживання спиртних напоїв та наркотиків.

З метою згуртування учнівського колективу були проведені бесіди на тему:

- «Дружба в житті людини» ( 4 клас);

- «Справжній лідер – хто він ?» ( 3 клас);

- «Порядна дитина, яка вона ?» ( 1 клас).

- «Права дитини» ( 6 клас);

- «Скажи насильству в сім’ї та школі - Ні!» ( 5-11 класи ).

Психологічна служба долучилася до Всеукраїнської акції « 16 днів проти насильства». Протягом проведення акції соціальним педагогом були проведені такі заходи:

Дистанційна інформаційна година « Ми проти насилля!», розповідь про акцію « Синя стрічка» ( 1-11 класи) ;

Дітям про насильство « Мультурок » ( 1-4 класи);

Навчальний відео урок « Почуй мене», перегляд відеоролика « Почни говорити» ( 9-11 класи);

« Батьківство в епоху цифрових технологій. Перегляд навчальних відео уроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей» :

Захист дітей онлайн, сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти ( 5-11 класи).

Перегляд презентаційної роботи « Від миру вдома до миру в усьому світі » ( 6-9 класи).

Інформаційна година « Профілактика ВІЛ- інфекції та СНІДу » ( 9-11 класи), перегляд презентації « Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас !» ( 7-8 клас), інформаційне гроно.

Інформаційна година « Люди з обмеженими фізичними можливостями. Історії з життя…» ( 5-7 класи)

Усі профілактичні, консультативні бесіди, розвивальна робота, надання рекомендацій для усіх учасників навчально-виховного процесу в умовах карантину розміщена на блозі соціального педагога за цим покликанням: https://gaponmaria.blogspot.com/

Протягом навчального року проводились бесіди з учнями, які порушують дисципліну і пропускають заняття без поважних причин. Соціальний педагог відвідував таких дітей вдома, а також відвідував батьків учнів за місцем їх роботи.

Профорієнтаційна робота з учнями 9 та 11 класів проводилася соціальним педагогом в декілька етапів та за кількома методиками:

Місячник профорієнтації : « Яка професія найважливіша? », тест на профорієнтацію.

Протягом навчального року соціальний педагог залучався до виступів на педагогічних радах :

« Сторітеллінг – мистецтво захоплюючої розповіді або як уникнути одноманітності на уроках? »

У наступному 2021-2022 навчальному році планується здійснити такі завдання:

- забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного, соціального та морального здоров’я особистості;

- формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально-значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні і моральної поведінки;

- створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей та реалізації можливостей дитини, її позитивного потенціалу в соціально корисних сферах життєдіяльності, її пристосованості до життя, попередження тупикових ситуацій в особистому розвиту;

- надання комплексної соціально-психолого-педагогічнолї допомоги і підтримки;

- вести серед батьків роботу щодо роз`яснення правових та педагогічних знань;

- представляти інтереси учнів в органах законодавчої та виконавчої влади.

-Організовувати роботу в умовах дистанційного навчання

Головні завдання закладу освіти на наступний навчальний рік:

-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи;

-забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

-забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;

-створення „ситуації успіху” для кожного учня;

-створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

-формування конкурентоспроможного випускника закладу освіти в умовах глобалізації освітнього простору;

-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;

-зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку закладу освіти. Переконаний, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю. Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчих здобутків.

Річний звіт

wym-1595493434218

Звіт директора комунальнального закладу «Локницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Локницької сільської ради про свою діяльність у 2020 – 2021 навчальному році

Звіт директора комунальнального закладу «Локницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Локницької сільської ради про свою діяльність у 2020 – 2021 навчальному році

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2020 – 2021навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Головне завдання школи - надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

На кінець навчального року у школі навчалось 147 учнів. З них 53 учні початкової школи, 65 учнів 5-9-х класів та 29 учнів старшої школи.

Усі новації і реформи починаються з початкової школи. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. З 1 вересня 2020 року 12 учнів 1-го класу, 12 учнів 2-го класу нашої школи розпочали навчання за новою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна та 14 учнів 3-го класуза новою освітньою програмою, розробленою під керівництвомО.Я. Савченко. Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей.

У класних приміщеннях, де навчались учні 1-4-х класів, здійснено капітальний ремонт. Кімнати оснащено меблями, втому числі одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуком для вчителя, кольоровим принтером та проектором, ламінаторами. Придбано велику кількість дидактичного матеріалу. Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Кожен першокласник та другокласник у класі має власну скриньку, де зберігає необхідне для навчання та розвитку приладдя.

100% педагогів прослухали 60-годинний курс для вчителів початкової школи та отримали сертифікати на платформі EdEra. 100% вчителів початкових класів та 100% вчителів англійської мови пройшли навчання на базі РОІППО.

У класах, які працюють за даними програмами відзначається надзвичайна активність учнів, готовність та бажання бути учасниками процесу навчання, який захоплює навіть дорослих. Міцні міжпредметні зв'язки сприяють засвоєнню знань, вмінь та навичок на високому рівні. В таких класах панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному світовому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна і розвивальна цілі навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи. Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій, у дітей розвиваються пізнавальні процеси – сприйняття, пам'ять , мислення, уява й увага. Хочеться зазначити, що матеріал викладений в доступній і зрозумілій формі, завдання заставляють думати, проявляти свою уважність та активність на уроках, розвивають творчі здібності.

Інклюзивне навчання

У школі функціонує 3 інклюзивних класи, в яких навчається 5 дітей з особливими освітніми потребами. Головним принципом інклюзивної освіти є створення школи для всіх дітей. Саме у такій школі індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як корисний ресурс, особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надається належний супровід та підтримка учням у їх соціальній адаптації, розкритті своїх інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів. Завданням нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища - сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Протягом навчального року робота в інклюзивних класах проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини. Для учнів інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено і затверджено навчальний план класів з інклюзивним навчанням, де було передбачено години корекційно-розвиткових занять з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Питання адаптації дітей з особливими освітніми потребами, визначення й погодження необхідних спеціальних та додаткових видів послуг, визначення й погодження аспектів навчання, застосування спеціально підібраних методик, оцінювання навчальних досягнень учнів розглядалося на засіданнях педагогічної ради; надавалися особисті рекомендації батькам. Протягом року здобувачі освіти з ООП приймали активну участь у класних та загальношкільних заходах.

Під час карантину навчання здійснювалося у дистанційній формі. Учні отримували завдання, рекомендації чи відеоуроки, проводилась індивідуальна робота з дітьми з ООП. Завдання були адаптовані відносно можливостей учнів.

Одним із головних показників педагогічної майстерності та результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з обдарованими учнями та їх перемоги на у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах «На Урок» , «Всеосвіта».

Дистанційне навчання

Особливість 2020-2021 навчального року – тривалий карантин і дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх. В першу чергу для вчителів, а також для батьків та дітей. Складність полягала у неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (вчителів, батьків, учнів). Дистанційне навчання мало своїх прихильників і противників. Як серед дітей, так і серед їхніх батьків. Найголовніше – налагодити співпрацю між учнем, вчителем і батьками. Щоб вони почули одне одного, щоб не було опору батьків. Що важливіше для життя: оцінки, знання самі по собі чи сформовані компетенції? Карантин лише виявив проблеми, а нам усім разом треба прагнути навчитися їх вирішувати.

Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен вчитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на вайбер-групах, в тому числі відео-уроки або гіперпосилання на них. Розклад занять та робочий час вчителів в дистанційному режимі було встановлено у відповідності до розкладу навчальних занять та поточного режиму роботи школи. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та зазначення тем здійснювалось відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби у зручний для вчителя спосіб, з урахуванням того, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників. Кожним педагогічним працівником було вжито заходів щодо виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи, зокрема розроблення індивідуальних планів професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти тощо.

На початок карантину всі педагогічні працівники склали індивідуальні плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами онлайн спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Завдання для учнів висвітлювалися на особистих блогах вчителів у розділі «Дистанційна освіта» для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Щотижня педагоги звітували за складеним алгоритмом про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість учнів, які оцінені, засоби дистанційного навчання. Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання.

Для підготовки учнів 11 класів до ЗНО-2020 практикувались індивідуальні консультації та були створені окремівайбер-групи, де вчителі викладали матеріали для випускників.

Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. У більшості класів дистанційним навчанням за весь період карантину було охоплено 100% учнів. Кожен вчитель-предметник визначився з темами, які будуть допрацьовані у вересні 2021/2022 навчального року. У календарному плануванні рекомендовано вчителям збільшити кількість годин на повторення навчального матеріалу за 2020/2021 навчальний рік.

Атестація педагогічних працівників

Атестація у 2020/2021 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації. У 2020-2021 навчальному році атестувалось 7 педагогів. Кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» підтверджено 2 вчителям і присвоєно - 2 , кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» присвоєно 1 вчителю та підтверджено 1 вчителю, кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» присвоєно1педагогу.

Методична робота

Методична робота у 2020/2021 навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

У 2020/2021 навчального року педагогічний колектив школи продовжив роботу над науково-методичною проблемою «Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень «Нової української школи».

Головними завданнями методичної роботи є:

-ознайомлення з нормативно-правовими документами, які визначають державну політику в галузі освіти;

-апробація навчальних підручників, посібників та програм для учнів 3-го класу;

-використання на практиці сучасних інформаційних та комунікативних технологій у системі науково-методичної роботи умовах упровадження концепції Нової української школи;

- вплив методичної роботи на результативність навчально-виховного процесу за підсумками олімпіад, конкурсів;

-залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи вчителів та учнів;

-створення умов для зародження, оцінювання та використання педагогічного досвіду.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2020/2021 навчальний рік.

Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність шкільних методоб'єднань було сплановано на основі плану роботи школи на рік. Проведено заплановані засідання методичних об’єднань з усіх напрямів, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ, онлайн-конференцій, рекомендації щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2020/2021 н.р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення моніторингів, так і науково-методичні питання.

З метою ознайомлення з нормативними документами, Державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо протягом навчального року проведено 9 методично-оперативних нарад та 6 інструктивно-методичних. Кожен керівник методичного об’єднання, ретельно проаналізувавши діяльність об’єднання, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на 2020/2021 н.р., зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фахових виданнях, узагальнення досвіду в професійний портфоліо вчителя-предметника тощо.

У 2020/2021 н.р. велика увага приділялася впровадження педагогами різних ІКТ технологій в освітній процес школи. Відбувалися постійні обміни досвідом через майстер-класи.

22.03.2021 року проведено майстер-класи «CanvaforEducation–розширюємо рамки освітнього процесу» (з досвіду роботи Гулюк Ю.В.) та «Створення та застосування інтерактивних робочих аркушів на платформі Liveworksheen» (з досвіду роботи Окач С.А.).

23.03.2021 року проведено майстер-клас «Онлайн-дошка в освітньому процесі» (з досвіду роботи Васерук З.В.)

04.01.2021 проведено психолого- педагогічний консиліум «Адаптація учнів 1-го та 5-го класу».

Фестиваль педагогічних інновацій «На крилах успіху», у зв’язку з карантином, перенесено на грудень 2021 року.

Кожне методичне об′єднання у січні провело засідання на тему «Організація дистанційного навчання в умовах карантину», де вчителі ознайомилися з освітніми платформами «На Урок», «Всеосвіта» та ін.

05.03. 2021 р. проведено тренінг- антибулінг «Безпечне освітнє середовище» та розроблено алгоритм дій при виявленні булінгу у школі.

Протягом 2020/2021 н.р. вчителі нашої школи вели власні блоги, куди викладали всі свої напрацьовані матеріали.

В цілому роботу шкільних методичних об’єднань у 2020/2021 навчального року можна оцінити задовільно.

У 2020/2021 н.р. було проведено 7 засідань педагогічної ради, загалом розглянуто та прийнято рішення з 29 питань. На кожному засіданні педради висвітлювалися питання щодо виконання рішень попередніх педрад.

В цілому план заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2020/2021 навчального року виконаний.

Проте необхідно:

  • працювати над удосконаленням уроків, як основної форми роботи;
  • усунути недоліки в інформаційному забезпеченні учителів, зобов’язувати всіх вчителів використовувати ІКТ в навчально-виховному процесі;
  • систематично удосконалювати форми методичної роботи з педагогічними кадрами;
  • посилити роботу з виявлення обдарованих дітей, якісно здійснювати підготовку учнів до олімпіад;
  • працювати над підвищенням якості початкової та базової загальної освіти учнів, формуванням у них уміння самостійно здобувати знання, творчо застосовувати їх на практиці;
  • брати участь у фахових конкурсах, презентувати педагогічну майстерність на рівні району, області;

працювати над створенням електронних портфоліо, методичних кейсів.

Виховна робота

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти протягом 2020 – 2021 н. р. орієнтувався на нормативно-правову базу з питань виховної роботи.

В зв’язку з пандемією, що спричинена поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та впровадженням карантинних обмежувальних заходів, освітній процес закладу був організований відповідно до постанови № 50 Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020р.та постанови №4 від 23.04.2021р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Усі заходи протягом року проведені з дотриманням усіх правил соціального дистанціювання.

На виконання Державної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» у закладі сплановано систему заходів різного спрямування із забезпеченням виконання завдань, які є метою сучасного освітнього процесу: формування громадянина, патріота, інтелектуальнорозвиненої, духовно і морально зрілої особисті, готової протистояти асоціальним впливам, справлятися з особистими проблемами, творити себе та оточуючий світ.

Для реалізації згаданої вище Державної Програми був розроблений план виховної роботи закладу освіти та плани виховної роботи класних керівників відповідно до таких ціннісних орієнтирів:

  • Ціннісне ставлення до себе.
  • Ціннісне ставлення до сім′ї, родини, людей.
  • Ціннісне ставлення до праці.
  • Ціннісне ставлення до природи.
  • Ціннісне ставлення до мистецтва.
  • Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Стрижнем виховного процесу в 2020 – 2021 н. р. є національно – патріотичне та громадянське спрямування.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі працює 11 класних керівників, практичний психолог, педагоги-організатори та заступники директора з навчально-виховної роботи.

Колектив закладу керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї країни.

Важливим є те, що більшість подій та заходів, що проходять в закладі, висвітлюються на сторінках сайту школи та в групі закладу освіти у Фейсбук. Це дає можливість систематично інформувати батьків та громадськість про проведену роботу в школі. Адже через карантинні обмеження дана група осіб не може бути фізично присутня під час їх проведення.

Протягом навчального року було створено та розміщено на вказаних сайтах фото-звіти виховних заходів та відеоролики, зокрема до Дня працівника освіти, святкування Нового року, онлайн-концерти до Дня 8 Березня та Дня Матері, онлайн-флешмоби до Дня Соборності, Дня рідної мови, до річниці народження Т. Шевченка, Великодня, до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня вишиванки та інші!!!

Щотижня класними керівниками проводяться години спілкування та інформування. Також наш заклад освіти постійно долучається до відзначення усіх пам’ятних та знаменних дат та до всіх заходів, що проходять в нашій територіальній громаді.

Класними керівниками систематично проводяться бесіди з БЖД «Використання піротехнічних засобів», «Правила безпечної поведінки на канікулах», «Маму й тата я люблю і здоров’я бережу» та інші.

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху восени в закладі проведено єдиний національний урок "Безпечна країна". Метою даного заходу є попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. 21 травня заклад знову долучився до проведення Всеукраїнського уроку з безпеки дорожнього руху, акцентуючи увагу на практичному відпрацюванні правил дорожнього руху.

За міжнародними спостереженнями щодо впливу пандемії коронавірусу, діти в період карантину стали проводити на 80 % більше свого часу онлайн. Разом із цим почастішали звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. З метою реагування на подібні випадки для учнів 1-11 класів були проведені тематичні уроки, бесіди, квести щодо створення власного безпечного онлайн-простору.

1 червня ми відзначили Міжнародний день захисту дітей. Саме в цей день для наших дітей було організовано день відпочинку, який супроводжувався іграми, конкурсами, розвагами та смаколиками.

Враховуючи карантинні обмеження, у новому форматі пройшло цьогоріч і святкування Останнього Дзвоника. Захоплюючим для дітей став квест «Відшукай дзвіночок».

Аналіз діяльності практичного психолога

Психологічна служба школи працювала згідно навчально- виховного плану по впровадженню інноваційних технологій в навчально-виховний процес.

Основною метою діяльності психологічної служби системи освіти є соціально-психологічне забезпечення процесу реформування освіти, здійснення психологічної експертизи, соціально-психологічної корекції та соціальної реабілітації учнівської молоді; психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу.
Виходячи з цього, була поставлена така мета:
- оптимізація, адаптація, навчання, виховання та розвиток кожної дитини, враховуючи її індивідуальні особливості;
- оптимізація взаємодії між різними суб’єктами навчально-виховного процесу.
Для реалізації мети виконувались слідуючі завдання:
-здійснювався психологічний супровід дітей школи;

- проводилась робота з оптимізації навчально-виховного процесу.

Робота проводилась на основі розробленого плану за такими напрямками: діагностика, профілактика, корекція, навчальна діяльність, консультування та інше.
Діагностична роботавключала в себе психологічне обстеження дітей, умов навчання та розвитку. Проводилась діагностика готовності до навчання учнів підготовчих класів та першокласників. Зміст психологічної готовності визначався системою вимог, які висуває до дітей школа. Пов'язані вони зі зміною соціальної позиції дитини, з тим новим місцем, яке вона стала займати в суспільстві з вступом до школи, а також з специфікою навчальної діяльності. Учень повинен бути готовим до школи фізіологічно та психологічно.

Проводився моніторинг адаптації учнів перших та п'ятих класів до навчання в початковій та середній школі. Досліджувався рівень соціально-психологічної адаптації дитини до навчання (учні мають незначні прояви дезадаптації). При вивченні рівня шкільної мотивації було помічено, що учні 5-х класів позитивні у відношенні до школи. Але школа більше приваблює позакласними заходами. Самооцінка учнів по всіх показниках була в межах норми. У звꞌязку із віковими собливостями дітей, спостерігався дещо підвищений рівень тривожності.

Після ряду досліджень було проведено психолого- педагогічний консиліум з педагогами на тему «Адаптація першокласників та п'ятикласників до нових умов навчання» . Разом вчителі проговорили заходи для покращення мотивації до навчання.
Проводилась також діагностика інтересів і схильностей учнів в умовах професійної діяльності. Вивчались життєві інтереси учнів та надавалась психологічна підтримка у виборі майбутьної професіі у вигляді тренінгів, бесід та консультацій . Учні об'єктивно і реально ставляться до вибору професії. Майже всі результати досліджень відповідають їхнім індивідуальним можливостям.
Проводилось опитування відношення старшокласників до актуальних проблем сучасності. Анкета «Чи присутній у школі булінг» підтвердила, що учні нашої школи не відчувають на собі жодного з видів насилля і досить комфортно себе почувають як в школі так і дома.

Консультаційна роботавключала в себе консультації педагогічних працівників, учнів та батьків.У звꞌязку із карантином, на цей вид роботи було затрачено більше годин, ніж планувалося. Це сприяло більш тісному дистанційному контакту із батьками та дітьми .
Проводились онлайн - консультації батьків з проблемних питань, настановчі поради, щодо раціонального користування мережею інтернет. Дуже часто проводилось дистанційне спілкування на теми: «Психологічна підтримка батькам і учням під час карантину»
Проводилось особистісне консультування в учнів старших класів з таких питань, які глибоко зачіпають людину як особистість, викликають в неї сильні переживання. Більше звернень було серед старшокласників, а також серед молодших підлітків.

Корекція. У нашій школі є діти, які мають певні відхилення і труднощі в межах психологічної норми.З учнями молодших класів проводилась індивідуальна корекція пізнавальних процесів (пам'яті, уваги, мислення).
Проводилась робота щодо попередження винекнення конфліктних ситуацій та шляхів їх подолання ( шкільний булінг).

Проведено ряд тренінгів, годин спілкування та інформаційних годин:

  • «Моральні цінності життя»
  • «Влаштовуємось на роботу»
  • «В гармонії з собою»
  • «Що посієш, те й пожнеш»
  • «Мій Всесвіт»
  • «Що потрібно знати про свій характер»
  • «Твори добро, бо ти людина»
  • «Стань дитині вірним другом»
  • «Підтримаймо дітей з ООП »
  • «Поважай себе-поважай інших»
  • «Я серед людей»
  • «Що таке толерантність»
  • Творча робота «Дерево толерантності»
  • «Як не потрапити в тенета суєциду»
  • «Злочин можна попередити»
  • «Захистимо себе від насилля»
  • «Попередження торгівлею людьми»
  • «Визнач свою позицію»
  • «Всі ми різні, всі ми рівні»
  • «Не такий як всі»
  • «Безпека в інтернеті. Смертельні квести»
  • «Обираємо своє майбутнє»
  • «Моральні цінності життя»
  • «Влаштовуємось на роботу»

Психологічною службою був проведений тиждень на тему «16 днів проти насилля». Багато часу було присвячено темі «Профілактика насилля». Проведено ряд теоретичних занять з даної теми, відеолекторій «Станція призначення – життя», попередження торгівлі людьми, а також вихованню толерантності до людей.

Надавалась психологічна підтримка випускникам школи, онлайн-тренування для подолання тривожності перед зовнішнім незалежним оцінюванням.

Профілактика.

У початкових класах проведена робота, направлена на «Розвиток емоційно-вольової та пізнавальної сфери молодших школярів» , психологічні тренінги для профілактики подолання негативної поведінки.
В класах було проведено круглий стіл «Особливості пізнавальної сфери дітей», «Розвиток емоційного світу дітей», а також тренінги: «Доброзичливий клас», «Змінюй в собі негативнее ставлення до інших», «Формування навичок ефективної взаємодії в колективі».
У всіх класах школи була проведена психологічна просвіта з батьками, тематика якої розроблена окремо. Виявлено необхідність продовжувати роз'яснювальну роботу серед батьків, які мало виходять на контакт в період карантину, і практично не знайомі зі створеними умовами дистанційного навчання і вихованняу чнів.
З учнями старших класів проводились заняття з формування знань, умінь і навичок із збереження власного здоров'я.

Завдяки цим заняттям підвищилась соціальна компетентність учнів з питань здорового способу життя.
Для підвищення власної кваліфікації та удосконалення професійних навичок психолог брала активну часть у самоосвіті. Прослухала і успішно завершила 36 годинний курс «Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти». Прослухано ряд онлайн-вебінарів та семінарів («Підтримка дітей з особливими освітніми потребами», «Корекційні методики робот із дітьми з особливими освітніми потребами», «Проектні методи навчання», «Формування ключових компетентностей і навичок учнів», «Діагностика психологічної готовності учнів 4 класу до переходу в середню школу. Онлайн-формат») А також приймала участь у роботі районних та шкільних конференціях, семінарах , тренінгах .

Протягом року брала активну участь у процесі комунікативної діяльності, завдяки якому відбувався обмін знаннями і вміннями, що в свою чергу, сприяло формуванню достовірних знань, умінь, навичок і ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя, запобігання тютюнопалінню, алкоголізму, наркоманиії, ВІЛ/СНІДу, та іншим негативним явищам.
Протягом року психолог приймала участь у роботі науково-методичної ради школи. Брала участь у засіданні педагогічної ради школи у формі педагогічного практикуму на тему «Нова українська школа: успішне майбутнє починається з гарного старту».

Також було удосконалено «Програму моніторингу вивчення рівня адаптації учнів 5-х класів до навчання в середній школі». У школі була проведена діагностика готовності педагогів до впровадження нових педагогічних технологій , а також вивчався психологічний клімат у педагогічному колективі. Усі результати досліджень оброблено і проведено семінари з педагогами на теми: «Формування позитивного психологічного клімату у педагогічному колективі» та «Як досягти успіху у роботі з сучасними дітьми».

Аналізуючи власну роботу,було виявлено ряд недоліків, виправлення яких я запланувала у план роботи на наступний навчальний рік.
Методична діяльність
Психологічною службою буде розроблений план роботи на новий навчальний 2021-2022 навчальний рік, з урахуванням всіх раніше відмічених недоліків.

Забезпечення умов роботи практичного психолога
Стан забезпечення приміщенням – забезпечений.
Як поліпшено умови в поточному році:
- виписуються періодичні видання: журнали «Практична психологія та соціальна робота» та інша пізнавальна література.

Перспективи розвитку на 2021 – 2022 рік, основні завдання:

●подальше вивчення правової бази та її застосування при здійсненні соціально-правового патронажу;

●надання психологічної допомоги кожному учневі незалежно від його можливостей та здібностей;

●поглиблення діагностичного напрямку роботи;

●впровадження соціально-педагогічної та психологічної просвіти батьків;

●робота над підвищенням психологічної компетентності вчителів;

●формування у підлітків відповідальної поведінки, самоорганізації та самоконтролю;

●сприяння повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі;

●робота під час дистанційного навчання;

● вивчення рівня готовності дитини до шкільного навчання;

●адаптація до нових умов навчання (1-й, 5-й, 10-й класи);

●підготовка до профільного навчання та професійного самовизначення;

● психолого-педагогічна підтримка обдарованих дітей;

●психологічне забезпечення інклюзивної освіти;

●профілактика та подолання явищ булінгу, жорстокості, насильства, злочинності, правопорушень, вживання алкогольних і наркотичних речовин;

● психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів;

●психолого-педагогічна підготовка учнів до ДПА та ЗНО;

●психологічне забезпечення формування життєвих компетентностей випускників загальноосвітніх навчальних закладів;

●формування психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу;

●допомога адміністрації та педагогічному колективу у створенні оптимальних умов для розвитку особистості вихованців, враховуючи їхні індивідуальні інтереси, здібності, нахили, обдарування.

Аналіз роботи соціального педагога

Протягом року соціальний педагог досліджував проблему « Сучасні підходи до проблеми превентивного виховання у закладах освіти ».

Протягом 2020-2021 навчального року соціальним педагогом були розроблені заходи щодо створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надання їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний) у її життєвому просторі.

На початку навчального року соціальний педагог разом класними керівниками склала соціальні паспорти класів та школи. Під час проведення індивідуальних бесід з класними керівниками , були визначені діти, які безпосередньо потребують особливої уваги з боку соціального педагога. З учнями систематично проводились групові та індивідуальні бесіди для здійснення корекційного впливу на їх поведінки на уроках, перервах та в позаурочний час. Відновлювалась база даних різних категорій учнів.

З метою покращення психологічного клімату в учнівському середовищі та взаємодії з батьками та педагогами закладу протягом навчального року були проведені різні форми роботи ( консультаційна, розвивальна, профілактична, діагностична, просвіта,очна форма і дистанційна) :

- « Психологічна профілактика і гігієна особистості у протидії пандемії COVID-19» ;

- «Як пережити карантин і залишитися спокійним ?»

- « Як виконувати домашнє завдання без істерик: 7 порад для батьків »;

« Поради школярам: 9 підказок, як почати вчитися краще »

« Відеомульт про справжню дружбу »

« Казка про Собачку на ім’я Тобік. Про дитячі ревнощі, негативні почуття, образи »

« Як говорити з дітьми про корона вірус? »

« Проекція, або чому ми бачимо саме те, що бачимо? »

« 10 основних помилок батьків і як вони позначаються на дітях »

« Золоті поради для батьків »

« Організація себе та сім’ї в умовах карантину »

« Казка про жабу, яка замінить Вам консультацію психолога »

«Як запобігти пандемії вигорання вчителів на карантині?»

« Розвиваємо емоційний інтелект: розумові та фізичні вправи »

« Як розпланувати час і чим зайняти дитину під час карантину. Корисні підказки ».

« Пережити карантин : 5 порад для вчителів»

« Те, що зробить Вам сильнішим: 12 фактів про силу волі»

«Корекційні вправи для дітей з ООП »

« Чого варто остерігатися підліткам у мережі »

« Смертельні квести. Безмечні мережі »

« Корисні підказки. Увага!В інтернеті небезпечно»

« Толерантність. Відеомульт.»

« Відеоролик для батьків « Почуй свою дитину»

« Протидія торгівлі людьми »

« Не стань товаром на шляху до мрії »

« Лайфхаки « Уникаємо конфліктів»

«Комп’ютерні ігри. Як не нашкодити собі»

Під час проведення бесід учням були продемонстровані відеоматеріали про шкідливість куріння, вживання спиртних напоїв та наркотиків.

З метою згуртування учнівського колективу були проведені бесіди на тему:

- «Дружба в житті людини» ( 4 клас);

- «Справжній лідер – хто він ?» ( 3 клас);

- «Порядна дитина, яка вона ?» ( 1 клас).

- «Права дитини» ( 6 клас);

- «Скажи насильству в сім’ї та школі - Ні!» ( 5-11 класи ).

Психологічна служба долучилася до Всеукраїнської акції « 16 днів проти насильства». Протягом проведення акції соціальним педагогом були проведені такі заходи:

Дистанційна інформаційна година « Ми проти насилля!», розповідь про акцію « Синя стрічка» ( 1-11 класи) ;

Дітям про насильство « Мультурок » ( 1-4 класи);

Навчальний відео урок « Почуй мене», перегляд відеоролика « Почни говорити» ( 9-11 класи);

« Батьківство в епоху цифрових технологій. Перегляд навчальних відео уроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей» :

Захист дітей онлайн, сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти ( 5-11 класи).

Перегляд презентаційної роботи « Від миру вдома до миру в усьому світі » ( 6-9 класи).

Інформаційна година « Профілактика ВІЛ- інфекції та СНІДу » ( 9-11 класи), перегляд презентації « Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас !» ( 7-8 клас), інформаційне гроно.

Інформаційна година « Люди з обмеженими фізичними можливостями. Історії з життя…» ( 5-7 класи)

Усі профілактичні, консультативні бесіди, розвивальна робота, надання рекомендацій для усіх учасників навчально-виховного процесу в умовах карантину розміщена на блозі соціального педагога за цим покликанням:https://gaponmaria.blogspot.com/

Протягом навчального року проводились бесіди з учнями, які порушують дисципліну і пропускають заняття без поважних причин. Соціальний педагог відвідував таких дітей вдома, а також відвідував батьків учнів за місцем їх роботи.

Профорієнтаційна робота з учнями 9 та 11 класів проводилася соціальним педагогом в декілька етапів та за кількома методиками:

Місячник профорієнтації : « Яка професія найважливіша? », тест на профорієнтацію.

Протягом навчального року соціальний педагог залучався до виступів на педагогічних радах :

« Сторітеллінг – мистецтво захоплюючої розповіді або як уникнути одноманітності на уроках? »

У наступному 2021-2022 навчальному році планується здійснити такі завдання:

- забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного, соціального та морального здоров’я особистості;

- формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально-значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні і моральної поведінки;

- створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей та реалізації можливостей дитини, її позитивного потенціалу в соціально корисних сферах життєдіяльності, її пристосованості до життя, попередження тупикових ситуацій в особистому розвиту;

- надання комплексної соціально-психолого-педагогічнолї допомоги і підтримки;

- вести серед батьків роботу щодо роз`яснення правових та педагогічних знань;

- представляти інтереси учнів в органах законодавчої та виконавчої влади.

-Організовувати роботу в умовах дистанційного навчання

Головні завдання закладу освіти на наступний навчальний рік:

-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи;

-забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

-забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;

-створення „ситуації успіху” для кожного учня;

-створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

-формування конкурентоспроможного випускника закладу освіти в умовах глобалізації освітнього простору;

-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;

-зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку закладу освіти. Переконаний, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю. Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчих здобутків.

Кiлькiсть переглядiв: 338

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.